Czy wiesz, że

Wzory


Kolor ma moc wpływania na to, jak postrzegamy kształty i rozmiary mebli oraz samego pomieszczenia. Z tej przyczyny kolory, ich połączenia oraz wzory nale­ży dobierać starannie, uwzględniając upodobania mieszkańców, niezależnie od najnowszych trendów.
Rynek ma bardzo bogatą ofertę wzorów o wielu róż­nych kształtach, fakturze, kolorach i wielkościach.
Wzór może mieć realny lub abstrakcyjny kształt, po­wtarzające się elementy, wykorzystywać symbole, przybierać postać kolażu lub dekoracyjnej tapety. Wy­bór jest bardzo szeroki: od wzorów kwiatowych, arabe­sek i naturalnych motywów po bardziej abstrakcyjne i geometryczne.

 

Oświetlenie w wystroju wnętrz


Nie ulega wątpliwości, że oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów wystroju. Nawet jeśli starannie dobraliśmy meble, kolory, faktury i wzory we wnętrzu, jeśli oświetlenie nie jest odpowiednie, nie osiągniemy oczekiwanego efektu. O rodzaju oświetlenia w poszczególnych pomieszczeniach zdecydują wypełniające je kolory, kształty i faktury.
Właściwe oświetlenie przestrzeni nie polega na tym, iż jest ono źródłem najbardziej zaskakujących wizualnie czy teatralnych efektów. Powinno raczej odpowiadać praktycznym i estetycznym kryteriom oświetlanej przestrzeni.
Obecnie na rynku dostępna jest szeroka oferta systemów oświetleniowych, spełniających wiele różnorodnych wymogów wnętrz, dyktowanych podejmowanymi w nich działaniami. Operując światłem można nadać przestrzeni bardziej uniwersalny charakter.